Gálvölgyi János nevét az 1968-as Ki mit tud? után mindenki megjegyezte. Paródiái nem emlékeztettek a parodizált személyekre, hanem úgy éreztük, hogy valóban Csákányi László, Márkus László, Keres Emil vagy Sinkovits Imre beszél hozzánk. A Gálvölgyi Show több évtizedes sikertörténete is fantasztikus parodizáló képességének köszönhető.
Ekkor már nemcsak hangokat, de konkrét tévéműsoroknak is elkészítette a paródiáját. Ki ne emlékezne a Zenebutik, vagy a Kórház a város szélén című csehszlovák sorozat fergeteges paródiájára? A későbbiekben Koós György rendező, majd a keze alatt a szakmával megismerkedő Kubinszky Péter készítette a műsorokat, aki mind a mai napig jegyzi a show-t.
Az RTL Klubon öt éve látható show-ban sok egyéb mellett olyan műsorparódiák készültek el, mint Friderikusz Sándor Meglepő és mulatságos, vagy a Barátok közt Anyátok közt átirata, de Koós János Koóstoló című műsora sem kerülte el Gálvölgyi figyelmét.
A konkurens csatornák kínálatából is szívesen szemezgetett, így készült el a nagy nézettségű Dáridó paródia Lagzi Lajcsival, vagy az Apukám világa Apukád világa címmel. És a sornak koránt sincs vége.
A palettát színesíti klasszikus, régvolt humoreszkek, írások mai feldolgozása is. A jeleneteket hagyományosan reklám paródiák szakítják meg, iskolát teremtve ezzel, hiszen reklám paródia először Gálvölgyi Jánostól volt látható a 80-as évek közepén. A Gálvölgyi Show biztos pillére az RTL Klub szórakoztató hídjának.